Největší kampelička v zemi dostala svého insolvenčního správce. Do konkurzu poslal Metropolitní spořitelní družstvo Městský soud v Praze.

Insolvenčním správcem ustavil Iva Halu. Stalo se tak 23. prosince, tedy necelý týden poté, co ČNB zamítla rozklad společnosti proti zářijovému odebrání licence. Důvodem jsou závažné nedostatky ve vztahu ke klientům, které firma údajně vystavovala velkému riziku, že přijdou o své úspory.

MSD podle ČNB poskytovalo úvěry ve výši desítek i stovek miliónů korun k financování nekonkrétních, neověřených i nereálných podnikatelských záměrů, neprověřovalo při tom řádně bonitu žadatele o úvěr, jeho předpoklady pro řádné a včasné splacení úvěru.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se