Jen krátké zamyšlení nad tím, co se v minulém roce stalo a co ne. Stejně jako v letech 2010, 2011 a 2012 nepřišla inflace. Dluhopisoví investoři se neotočili proti Spojeným státům (a žádné další zemi, která si půjčuje ve své vlastní měně).

Změnilo se to, před čím stále stejná skupina lidí varuje. Samozřejmě, že nikdo z nich neuznal, že se mýlil.

V letech 2011 a 2012 neustále opakovali, že máme čekat a inflace se jednou dostaví. Nebo že už tu je, ale ďábelští statistici manipulují s čísly.

V roce 2013 došlo k velkému posunu v tom, že tito lidé začali tvrdit: „Já jsem nikdy nic takového neřekl.“ Prý jen poukazovali na to, že inflace představuje riziko, ale nemusí nutně přijít.

Podle mého názoru jde o významnou změnu, protože ukazuje na povahu celé diskuse. Až donedávna jsme ji mohli vnímat jako souboj mezi dvěma ekonomickými modely. Nyní ale jedna strana odmítá brát v úvahu to, jak se vyvíjí skutečnost a navíc není ochotna převzít zodpovědnost za to, že se celou dobu mýlila.

Z testu myšlenek jsme se přesunuli do testu charakterů. A v něm hodně lidí neprošlo, píše na svém blogu Paul Krugman. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.