Exekutoři začínají dražit majetek zakladatelů harvardských investičních fondů, první bude v únoru dům bývalého manažera Borise Vostrého, píše týdeník Euro v pondělním vydání.

Exekuce začala po vynesení pravomocného rozsudku nad Vostrým a zakladatelem harvardských fondů Viktorem Koženým z října 2012.

Dražbu vyhlásil na 25. února kladenský soudní exekutor Petr Kučera, jenž řídí exekuci na Vostrého majetky v ČR.

"Odhadovaná cena bytu je 1, 3 milionu korun, zájemce musí nabídnout aspoň 897 000. Aukce bude probíhat pouze elektronicky na portálu www.okdrazby.cz. V dalších měsících by měly následovat prodeje druhé části domu a dalších nemovitostí," píše týdeník s tím, že peníze by měla získat nástupnická společnost – Harvardský průmyslový holding, a.s., v likvidaci, respektive jeho akcionáři.

Vostrý v reakci na nařízenou dražbu uvedl, že se stále považuje za nevinně odsouzeného v politické kauze a plánuje se obrátit na Evropský soud pro lidská práva.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

"Vilu nechal postavit můj dědeček, za Masaryka byl radním ve Znojmě. Až budu v důchodu, budu v ní bydlet. Rozhodně se nevzdávám," vzkázal týdeníku Vostrý.

Vrchní soud v Praze odsoudil Koženého a Vostrého za tunelování fondů k letitému vězení a miliardovým náhradám.

Kožený dostal deset let a náhradu škody více než osm miliard korun bez započítání úroků, Vostrý devět let a povinnost zaplatit přes dvě miliardy korun. Oba odsouzení se před rozsudkem dlouhodobě skrývají. Kožený bydlí na Bahamách, Vostrý v Belize, kde získal občanství. Snahy českých úřadů o jejich vydání zatím končily bezvýsledně.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist