Třetím největším výrobcem destilátů na světě se pravděpodobně stane japonská společnost Suntory Holdings. V pondělí totiž podle agentury Reuters oznámila záměr skoupit akcie společnosti Beam Inc. Ta vznikla v roce 2011 jako nástupce holdingu Fortune Brands. Očekává se, že transakce, kterou by měla z velké části financovat Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, bude uzavřena požehnáním akcionářů Beamu na konci letošního června.

Beam Inc vyrábí několik značek destilátů, zejména americké a irské whiskey a skotské a kanadské whisky. Kromě nich má ve svém portfoliu i tequily nebo vodky. Nejhodnotnější značkou je známý bourbon Jim Beam.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se