Tržby divize telekomunikačních zařízení NSN společnosti Nokia, hlavní součásti firmy po odprodeji mobilní divize, se v meziročním srovnání propadly v posledním kvartálu roku 2013 o 22 procent na 3,1 miliardy eur.

Zisk 193 milionů eur ze stejného období loňského roku tak Nokia nezopakovala, skončila 25 milionů eur v minusu.

Celkové tržby Nokie bez započítání divize mobilních telefonů klesly o pětinu na 3,5 miliardy eur, proti předešlému čtvrtletí se ale zvýšily o 18 procent. Za celý rok se výnosy snížily o 17 procent na 12,7 miliardy eur.

Akcie firmy zareagovaly až téměř pětiprocentním propadem, v předobchodní fázi na NYSE ztrácely ve 13:45 evropského času už "jen" 2,34 procenta.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se