Umar Anwar Jahangir je mezi ostatními manažery na světovém ekonomickém fóru v Davosu výjimečný (všechny články o fóru najdete - ZDE). Mezi elitou je nápadný především svým věkem, je mu 21 let.  

Když nastoupil do svého prvního zaměstnání v reklamní agentuře, bylo mu 13 let. I tato skutečnost upoutala pozornost organizátorů, kteří ho na fórum pozvali v rámci skupiny několika málo "světových nadějí".

"Být mladý není na fóru překážkou," tvrdí Umar. "Lidé nám tu skutečně naslouchají a zapojují nás do všech druhů debat na vysoké úrovni," říká pro The Telegraph.

Jako bloger a web designér si Umar začal brzy vydělávat na studium na lékaře. V roce 2011, už při studiu na Bahria University Medical & Dental v Karáčí, založil skupinu 150 dobrovolníků - Bahria Medics.

Společně organizovali a podporovali dárcovství krve, zdravotní osvětu apod. Umar v této době také založil vzdělávací společnost Rumi Strategies, v níž je od začátku generálním ředitelem.

"Chtěl jsem pomáhat lidem od útlého věku," řekl Umar ve svém vůbec prvním rozhovoru pro média. "Mnozí mi říkají: Chcete-li pomoci lidem, pomáhejte jim, až dostudujete. Odpovídám jim: Nač čekat."

"Chcete-li pomáhat lidem, musíte jim pomoci právě teď, protože pokud nepomůžete teď, vždycky najdete důvod, proč to opět odložit," doplňuje.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se