Bohemia Sekt utržil loni na prodeji svých produktů 1,5 miliardy koru. Oproti roku 2012 šlo o pětiprocentní nárůst. Vedení firmy ze Starého Plzence, do níž kromě tradiční výroby sektů patří i řada producentů tichých vín, je přesvědčeno o dalším růstu spotřeby vín svých značek.

Limitem pro celou skupinu je však nedostatek tuzemských hroznů. V dalších pěti letech chce proto investovat 100 milionů korun do nákupu dalších hektarů vinic.

"Chtěli bychom rozšířit naše vinohrady ze stávajících 400 hektarů alespoň na 600," říká v rozhovoru pro server IHNED.cz obchodní ředitel Bohemia Sektu a jeden ze tří jednatelů největší vinařské firmy v Česku Petr Černý.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se