Ministr financí Andrej Babiš (ANO) míní, že euro v Česku nebude zavedeno dřív než za šest let. Bez bližších podrobností to v neděli napsal v chatu na Facebooku. Pro přijetí společné evropské měny se Babiš už dříve vyjádřil. V chatu také uvedl, že se v budoucnu hodlá vrátit do své firmy Agrofert.

"Myslím, že této vlády se to nedotkne," napsal Babiš o přijetí eura. Po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem před jmenováním nové vlády Babiš uvedl, že s budoucím přijetím eura nemá problém. Zároveň ale řekl, že Česko by nemělo ručit za závazky Řecka nebo Španělska.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se