"Udělali jsme dobře," hodnotí rovné tři měsíce od zahájení devizových intervencí na oslabení koruny guvernér ČNB Miroslav Singer. Jisté je to, že cíl se zdařil, koruna oslabila a kurz se drží nad 27 korunami za euro. A jisté je i to, že kontroverze spojená s rozhodnutím bankovní rady měnu oslabit zůstává.

"Jsem přesvědčen, že s tím, jak se začne ekonomice dařit, tak se společenská nálada zvedne. Nakonec se ukáže, že ceny nijak strašlivě nestoupnou, letos bude jedna z nejnižších inflací za desetiletí. Z reálné ekonomiky přicházejí spíše pozitivní zprávy," říká Singer v rozhovoru pro týdeník Ekonom.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se