„Dobrý zaměstnavatel se pozná podle toho, jak se zachová k lidem, které propouští,“ tvrdí Alena Sehnalová, psycholožka práce, která se specializuje na kariérní poradenství v programech takzvaného outplacementu. Jde o vzdělávací programy, především skupinové semináře nebo individuální konzultace s odborníky na personalistiku, právo, psychologii.

Lidé se v nich učí, jak postupovat při hledání nového zaměstnání a jak se na trhu práce chovat. Hradí je zaměstnavatel a účast v nich je dobrovolná. Na jednoho propouštěného firma většinou vynaloží do deseti tisíc korun. Konzultanty si firmy najímají především při hromadném propouštění nebo tehdy, pokud se chtějí odvděčit za mnohaletou práci vysokému manažerovi, kterého již nepotřebují.

„Obvykle této služby využije víc než polovina propouštěných, hodně záleží na tom, jak jim je program představen. Lepší je, když to udělá nezávislý konzultant, k personalistům z firmy, která propouští, jsou většinou lidé ve výpovědi nedůvěřiví,“ říká Alena Sehnalová.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.