Celou firmu nastartoval s čerstvými absolventy středních a vysokých škol, protože zkušené odborníky do vesnice u Slaného nebyl schopen před pár lety vůbec dostat.
Pak si majitel firmy Linet Zbyněk Frolík uvědomil, že je to vlastně dobře. Jeho zaměstnanci dnes učí na všech typech škol a on si začal vychovávat líheň malých talentů přímo ve firemní školce, která má technické zaměření.
"Děti tak k technice získají vztah a třeba se rozhodnou pro technický obor," říká v rozhovoru Frolík.
Na nedávné konferenci o společenské odpovědnosti Je to na nás, kterou pořádal Respekt, jste uvedl, že mimo jiné vysíláte zaměstnance do škol, kde se podílejí na výuce. Jak jste k tomuto kroku dospěli?
Připadá nám normální vytvářet vztah mezi podnikem a veřejností. Když jsme s tím začínali, na některé své zaměstnance jsem vyvíjel velký tlak, aby učili na vysokých školách. A to z jednoho prostého důvodu: když k těm mladým lidem mluvíte a učíte je, i vy sami se učíte s nimi komunikovat a vyjadřovat se.
Utříbíte si názory a můžete zkušenosti uplatnit i ve vlastním zaměstnání se svými zaměstnanci. Navíc k nim získáte nějaký vztah a později si můžete některé vybrat a přesvědčit je, aby šli pracovat k nám. Měli jsme vždy handicap, že jsme pracovali na vesnici v Želevčicích u Slaného a ne každému se chce z města cestovat za prací.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.