Přes 500 zaměstnanců ve firmě je jednou, ale nikoliv jedinou podmínkou, která firmy v Evropské unii přiměje k povinnému reportu o společenské odpovědnosti neboli CSR. Záležet bude také na tom, jaké mají roční obraty. „A dotkne se i firem, které jsou spoluvlastněné státem,“ říká výkonná ředitelka Business Leaders Fora Iva Petříčková. 

Evropský parlament v úterý přijal směrnici, podle níž v rámci takzvaného nefinančního reportingu budou muset firmy psát zprávy o tom, jak jsou společensky odpovědné.

Podle Petříčkové je jasné, že se povinnost dotkne v Česku například holdingu Agrofert, společnosti ČEZ, a na 99 procent  i České pošty. Podle schválené směrnice musí firma vlastnit aktiva v hodnotě více než 20 milionů eur nebo roční obrat 40 milionů eur. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.