Do západočeské průmyslové zóny Panattoni Park v Ostrově u Stříbra míří další velký investor. Přední světový výrobce kancelářského nábytku Steelcase tam buduje závod pro tři sta zaměstnanců. Celková výše investice od americké společnosti má činit 650 milionů korun.

Na míru postavená budova by podle zástupců developerů Panattoni a Accolade měla být hotová do podzimu letošního roku. Steelcase celkově obsadí 27 tisíc metrů čtverečních podlahové plochy, tedy ekvivalent čtyř fotbalových hřišť.

Steelcase je společnost, která o sobě tvrdí, že je největším světovým výrobcem kancelářského nábytku. Akcie firmy jsou kótované na newyorské burze a její tržní kapitalizace aktuálně činí přibližně 2,040 miliardy dolarů (přes 40 miliard korun). 

Po celém světě Steelcase zaměstnává 10 400 lidí a její tržby vloni dosáhly v přepočtu bezmála 3 miliard dolarů (60 miliard korun). Její nová česká provozovna bude vyrábět pro celý evropský trh a bude také jednou z pěti podobných závodů, které firma provozuje v regionu Evropy, Afriky a Středního východu. 

Jedná se o druhou významnou investici, která plní stříbrský park v poslední době. Na začátku dubna oznámili developeři, že ve stejné průmyslové zóně zaměstná 600 pracovníků německá autoprůmyslová firma Automotive. Hala o rozloze 16 tisíc metrů čtverečních, jejíž hrubá stavba již vyrůstá, má být hotová letos v říjnu. Nábor pracovníků má začít v létě. Vyrábět se v novém závodě budou komponenty pro kufry automobilů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist