Majitel české televizní skupiny Nova a dalších evropských televizí – americká CME – za první čtvrtletí letošního roku meziročně navýšila tržby o 15,3 % na 153 milionů dolarů (tři miliardy korun). Kromě toho se jí dařilo snižovat ztráty ve všech účetních položkách. Vyplývá to z výsledků, které firma kotovaná na pražské burze a americké technologické burze NASDAQ zveřejnila ve středu ráno.
OIBDA skončila v minusu 2,3 milionu dolarů (45,2 milionu korun), což je významný pokrok oproti loňskému údaji 20,8 milionu dolarů. Čistá ztráta skupiny, která před posledním čtvrtletí vyměnila management a nastavila úsporná opatření, se snížila o 55 % z loňských 108 milionů dolarů na aktuálních 48,6 milionu (956 milionů korun). Výsledky jsou v souladu s očekáváním trhu i odhady analytiků, například těch z Patria Direct.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












