Firma založená hudebním producentem Jimmym Iovinem a hiphoperem Dr. Drem míří do rukou Applu. Výrobce sluchátek Beats Electronics je podle listu Financial Times na prodej.

Ačkoli ještě nepadla konečná dohoda, britský deník už zmiňuje částku, kterou je technologický gigant Apple ochotný za Beats zaplatit. Cena akvizice má být 3,2 miliardy dolarů. Pro srovnání: Microsoft koupil na podzim mobilní divizi Nokie za 5,4 miliardy dolarů.

Pokud se manažeři dohodnou, půjde o největší akvizici Applu v jeho historii. Nejvíce zatím zaplatil v roce 1997 za společnost NeXT, a sice 400 milionů dolarů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se