Tradiční pětiletý reinvestiční státní dluhopis vydělá investorovi méně než stejný typ obligace vydaný před rokem.
Když si koupí dluhopisy za 1.000 korun – což je minimální vklad – vynesou mu celkově 95 korun. V rámci loňské jarní emise by ale majitel vydělal bezmála dvojnásobek.
Tento příklad ukazuje na to, že ministerstvo financí pod vedením Andreje Babiše (ANO) zvolilo k vydávání dluhopisů skromnější přístup než v době Miroslava Kalouska z TOP 09.
Babišův úřad letos zredukoval počet nabízených produktů na tři, snížil jejich výnos a u dvou druhů omezil výši vkladu. Přesto jde podle expertů stále o investici s poměrně jistým výnosem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









