Slovenská firma Piano Media, která se zabývá vývojem a poskytováním systémů takzvaného pay-wallu - tedy zpoplatnění webového obsahu, získala finanční injekci od dvou rakouských investorů. V případě Piana se jedná už o třetí kolo financování - tedy již potřetí prodává firma část svých akcií investorům výměnou za hotovost ke svému růstu.

Investory jsou v tomto případě rakouské fondy Grunderfonds a 3TS Capital Partners. Vzhledem k tomu, že první jmenovaný je spolufinancován Erste Bank a rakouskou vládou, nejsou přiblíženy podrobnosti transakce. Ani její objem - tedy velikost podílu a za něj vyměněná částka. "Rakouská republika a Erste bank se rozhodly nezveřejňovat hodnotu dohody," řekl k tomu pouze mluvčí Piana David Brauchli.

Podle informací IHNED.cz činí výše investice přibližně půl milionu eur (asi 13 milionů korun).

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se