Státem ovládaná banka Sberbank se rozhodla obětovat část zisků na rezervy. Manažeři největšího finančního ústavu v Rusku se pro jejich vytvoření rozhodli kvůli rozbouřené situaci na Ukrajině, která ovlivňuje schopnost splácení jejich klientů.
Sberbank - která má síť poboček také v Česku - tak v prvních třech měsících roku vydělala „jen“ 72,9 miliardy rublů, což je v přepočtu 42,5 miliardy korun.
Tato suma je o 18 procent nižší než ve stejném období loňského roku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








