Státem ovládaná banka Sberbank se rozhodla obětovat část zisků na rezervy. Manažeři největšího finančního ústavu v Rusku se pro jejich vytvoření rozhodli kvůli rozbouřené situaci na Ukrajině, která ovlivňuje schopnost splácení jejich klientů.

Sberbank - která má síť poboček také v Česku - tak v prvních třech měsících roku vydělala „jen“ 72,9 miliardy rublů, což je v přepočtu 42,5 miliardy korun.

Tato suma je o 18 procent nižší než ve stejném období loňského roku.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se