Realitní magnát a jeden z nejbohatších Čechů Radovan Vítek navýšil svůj podíl v GSG Group, dříve známé jako Orco Germany. Tím, že odkoupil akcie od čtyř společností, jeho podíl stoupl z 25,3 % na 71,29 %.

Získal i akcie, které vlastnila firma Stationway ovládaná zakladatelem samotného Orka Jean-Francoisem Ottem. Zakladatel tak někdejší Orco Germany akcionářsky úplně opouští.

Zároveň také pokračuje Vítkův plán na výrazné navýšení kapitálu v GSG Group. Tuto transakci, která by Vítkovi měla přinést 85% podíl, již posvětilo představenstvo firmy. Nové akcie mají být ve čtyřech tranších vydány do konce června.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se