Realitní magnát a jeden z nejbohatších Čechů Radovan Vítek navýšil svůj podíl v GSG Group, dříve známé jako Orco Germany. Tím, že odkoupil akcie od čtyř společností, jeho podíl stoupl z 25,3 % na 71,29 %.
Získal i akcie, které vlastnila firma Stationway ovládaná zakladatelem samotného Orka Jean-Francoisem Ottem. Zakladatel tak někdejší Orco Germany akcionářsky úplně opouští.
Zároveň také pokračuje Vítkův plán na výrazné navýšení kapitálu v GSG Group. Tuto transakci, která by Vítkovi měla přinést 85% podíl, již posvětilo představenstvo firmy. Nové akcie mají být ve čtyřech tranších vydány do konce června.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









