Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhuje zrušení daňových úlev za příspěvek na odbory. Uvedla to Česká televize (ČT). Znamenalo by to mírné zvýšení daní asi pro 570 tisíc lidí, stát by tak ušetřil zhruba 60 milionů korun ročně. V koalici zatím Babišův návrh velkou podporu nemá.

Podle ministra by stát měl zrušit lidem možnost odečíst si z daní roční příspěvek odborovým organizacím, který v současnosti činí až zhruba 3000 korun. Při odečtení nejvyššího příspěvku si mohou nyní lidé snížit daně o 450 korun. "Ministerstvo financí usiluje o zrušení různých výjimek, protože to zatěžuje administrativu. Myslím, že by měli být rozumní, protože státní kasa je prázdná, investice zastavené," řekl Babiš.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se