Španělsko by mohlo získávat veškerou energii, kterou země potřebuje, výhradně z geotermálních zdrojů. Na zajištění potřebné energie by nebylo potřeba využívat nic jiného, tedy solární nebo větrnou energii. Stejně tak by nebyla zapotřebí ani obnova jaderných elektráren.

Na zdroj, který zatím španělská politika nechávala bez povšimnutí, upozornili odborníci z University Valladolid ve své studii zveřejněné v odborném magazínu Renewable Energy.

Díky geotermální energetice může Španělsko vyprodukovat až 700 gigawattů elektřiny. To je pětkrát více, než vyrábí v současnosti z jiných přírodních zdrojů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se