Kellnerova společnost PPF je stále poměrně daleko od možnosti vytěsnění menšinových akcionářů ze struktury telefonního operátora O2 Czech Republic (dříve Telefónica O2 CR). V rámci povinné nabídky převzetí sice utratila přes 6,6 miliardy korun, to jí ale při ceně 295,15 koruny na akcii stačilo jen na 7,159 procenta akcií. Výsledky výkupu, který skončil 30. června, PPF oznámila v pondělí.

Dohromady s podílem, který PPF koupila loni v listopadu od bývalých španělských vlastníků operátora, tak nyní vlastní přes 73 procent akcií. Pokud by PPF získala 5% podíl, který stále drží španělská Telefónica, dostala by se sice na 78 procent, ale i to by bylo pro absolutní vládu nad společností málo. Aby mohla vytěsnit menšinové akcionáře, musí získat více než 90% podíl.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.