Je šitá na míru velkým energetickým skupinám, zvyšuje cenu elektřiny, udělá z lidí černé odběratele a současně znehodnotí investice do obnovitelných zdrojů. Tak vypjaté emoce vyvolává velká novela energetického zákona, kterou připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu.
Navržené změny mají vstoupit v účinnost od poloviny příštího roku. I když se konečná podoba novely může ještě změnit v závislosti na výsledku připomínkového řízení a následného schvalování v parlamentu, již teď je jasné, že se zažité poměry v české energetice změní od základů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












