Je šitá na míru velkým energetickým skupinám, zvyšuje cenu elektřiny, udělá z lidí černé odběratele a současně znehodnotí investice do obnovitelných zdrojů. Tak vypjaté emoce vyvolává velká novela energetického zákona, kterou připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu.

Navržené změny mají vstoupit v účinnost od poloviny příštího roku. I když se konečná podoba novely může ještě změnit v závislosti na výsledku připomínkového řízení a následného schvalování v parlamentu, již teď je jasné, že se zažité poměry v české energetice změní od základů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se