Společnost Casale Holding ze Švýcarska ovládne českou firmu Chemoproject Nitrogen. Ta patří do skupiny Safichem Group, v níž je většinovým majitelem podnikatel Tomáš Plachý starší. Švýcaři by měli převzít „kontrolní“ většinu ve firmě, cenu transakce ani jedna ze stran nekomentovala.

Vzhledem k tomu, že jen loni dosáhla firma provozního zisku necelých 115 milionů korun, se ale bude pohybovat ve vyšších stovkách milionů korun. Detaily dohody, které předcházelo více než půlroční vyjednávání, nechce příliš komentovat ani Plachý.

„Není to ale tak, že by nás spolkl nějaký mezinárodní obr a my se stali jen jeho pobočkou. Casale je podobně velká firma jako my, je to světový lídr v oblasti vlastnictví a rozvoje technologií čpavku, metanolu, močoviny a dalších. My zase umíme inženýring a realizaci projektů na klíč. Bude to oboustranně výhodné partnerství,“ říká Plachý, který stále zůstává generálním ředitelem firmy Chemoproject Nitrogen.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Související články

Seifi Ghasemi globálním šéfem AirProducts

Představenstvo společnosti Air Products oznámilo, že s platností od 1. července letošního roku byl jmenován novým předsedou představenstva,...
20. 6. 2014 ▪ 1 min. čtení