Americká mediální společnost CME, majitel televize Nova, zveřejnila výsledky za druhé čtvrtletí. Společnost od dubna do června utržila 205 milionů dolarů, o třicet milionů více než ve stejném období loňského roku. Zároveň se ale také meziročně prohloubila její ztráta. Zatímco loni ve stejném období prodělala 41 milionů dolarů, letošní druhý kvartál skončila firma ve ztrátě 52 milionů dolarů.
Pro CME je nicméně dobrou zprávou, že se zvedá její klíčový český trh. Tržby na českém trhu CME meziročně vzrostly o více než třetinu na téměř 60 milionů dolarů (zhruba 1,2 miliardy korun). Za celé období prvního pololetí vzrostly výnosy CME v Česku meziročně o 31 procent na 98 milionů dolarů (zhruba 1,97 miliardy korun). Provozní zisk před odpisy a amortizací se CME v Česku dokonce zvýšil 22krát na 20,7 milionu dolarů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









