V polovině července schválila Rada hlavního města Prahy takzvané pražské stavební předpisy. Na projekty, které mají developeři již připravené, se ale bude ještě dva roky vztahovat dosavadní právní úprava. Přechodné období má trvat do konce září 2016. 

Podle nové úpravy budou domy respektovat uliční a stavební čáru, nové předpisy mimo jiné usnadňují výstavbu bytů v nevyužitých prolukách, zavádí výškové limity budov v kontextu okolní zástavby či jasně vymezují veřejná prostranství. Česká metropole má oproti jiným vyspělým městům nižší hustotu osídlení a snahou je omezit zbytečné rozrůstání města do krajiny, které je mimo jiné neekonomické. Zatímco developeři změny v zásadě vítají, ministerstvo pro místní rozvoj, pod které nová vyhláška spadá, má k vyhlášce zásadní připomínky. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se