Vypadá to, že domácnostem, firmám a ostatním institucím se definitivně vrátila chuť investovat. Ve druhém čtvrtletí letošního roku spravovaly domácí a zahraniční investiční fondy majetek domácností a institucí za více než 297 miliard korun. To bylo nejvíce od rekordního roku 2007, kdy měli Češi "nalito" ve fondech ještě o osmnáct miliard korun více.

"Blížíme se už k super roku 2007," uvedla výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový trh (AKAT) Jana Michalíková. Tak vysoko jako v posledním předkrizovém roce 2007 totiž nebyly nainvestované objemy ani předtím.

Ve srovnání s prvním čtvrtletím vzrostla hodnota majetku v investičních fondech o více než 7,5 procenta, což představuje částku ve výši 21,4 miliardy korun. Od počátku roku přiteklo do fondů ještě o přibližně 6,2 miliardy navíc.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se