Potravinářská firma Hamé se snaží navýšit výrobu ve svém ruském závodě, aby minimalizovala případné škody hrozící omezením exportu do Ruska. V tuto chvíli je přímý dopad ruských sankcí na naši společnost minimální, řekl v pondělí mluvčí společnosti Petr Kopáček.

Hamé podle něj do Ruska zatím své produkty vyváží a její tamní závod, který zajišťuje 85 procent dodávek pro ruský trh, jede naplno.

Hamé letos plánovalo utržit na ruském trhu zhruba 900 milionů korun, což je skoro 20 procent celkových tržeb. Z Česka dováželo přibližně 15 procent výrobků, zbytek vyrábí ve svém závodě v Rusku, kde produkuje paštiky, kečupy a kojenecké výživy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se