Solární elektrárny spojované s podnikateli Martinem Shenarem a Alexandrem Novákem, ale také teplárny ve Strakonicích a Táboře. To jsou nejznámější příklady firem, jež přišly o provozní dotaci od státu za měsíc červenec. Nesplnily totiž včas nové požadavky na transparentnost svých vlastníků.

Kontrolu má na starosti správce energetického trhu OTE, který právě v těchto dnech odesílá firmám na účet peníze za elektřinu vyrobenou z obnovitelných zdrojů či v kombinovaném režimu s tepelnou energií. „Celkový objem nevyplacené podpory za měsíc červenec odhadujeme na více než 200 milionů korun,“ uvedl předseda představenstva podniku OTE Jiří Šťastný.

Úspora dosahuje jen zlomku z celkově vyplácených peněz. Všem podporovaným výrobcům elektřiny a tepla totiž OTE posílá okolo 3,5 miliardy korun měsíčně. Dotaci za měsíc červenec nezískalo 257 z celkem 882 kontrolovaných akciových společností.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.