Průzkum mezi vysokoškolskými studenty ekonomie zjistil, že důležitější než nástupní plat je pro ně prestiž zaměstnavatele a možnost profesního růstu. Kdyby studenti českých ekonomických vysokých škol mohli po skončení studií nastoupit do banky přesně podle svého výběru, překvapivě by to nebyla žádná z nových bank s mladistvou svěží image, ale veřejnoprávní Česká národní banka.
Zjistil to průzkum švédské společnosti Universum provedený ve spolupráci se skupinou Studenta Media, který se v Česku uskutečnil mezi 3143 studenty ekonomických oborů z 39 vysokých škol. Právě bankovnictví je pro mladé ekonomy nejlákavějším oborem - pracovat v bance by chtěla třetina z nich.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









