Průzkum mezi vysokoškolskými studenty ekonomie zjistil, že důležitější než nástupní plat je pro ně prestiž zaměstnavatele a možnost profesního růstu. Kdyby studenti českých ekonomických vysokých škol mohli po skončení studií nastoupit do banky přesně podle svého výběru, překvapivě by to nebyla žádná z nových bank s mladistvou svěží image, ale veřejnoprávní Česká národní banka.

Zjistil to průzkum švédské společnosti Universum provedený ve spolupráci se skupinou Studenta Media, který se v Česku uskutečnil mezi 3143 studenty ekonomických oborů z 39 vysokých škol. Právě bankovnictví je pro mladé ekonomy nejlákavějším oborem - pracovat v bance by chtěla třetina z nich.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se