PPF bance stoupl v prvním pololetí čistý zisk meziročně o 76 milionů na 524 milionů korun. Bilanční suma banky vzrostla v porovnání s druhým čtvrtletím loňského roku meziročně o 19 procent na 115 miliard korun.

PPF o tom informovala ve čtvrtek.

"Ve druhém čtvrtletí roku 2014 pokračovala PPF banka v růstu a zvýšila svou bilanční sumu téměř o pětinu. Za růstem je především aktivní obchodní činnost, včetně zvýšení objemu poskytnutých úvěrů klientům," uvedl generální ředitel banky Petr Jirásko.

Úvěry klientům PPF banky meziročně vzrostly o 17 procent na 33 miliard korun, hlavně v exportním a strukturovaném financování. Jejich objem je přitom o 7 procent vyšší než objem z konce roku 2013.

Hlavním zdrojem financování zůstaly závazky vůči klientům, které proti konci roku 2013 vzrostly o 13 procent na 99 miliard korun. Představují tak 86 procent celkové bilanční sumy.

Celková kapitálová přiměřenost dosáhla koncem června 14 procent, ve srovnání s koncem roku 2013 se zvýšila o 2,3 procentního bodu.

PPF banka je součástí mezinárodní investiční skupiny PPF. Držitelem 92,96 procenta akcií banky je PPF Group N.V., podíl 6,7 procenta drží hlavní město Praha. Banka se zaměřuje zejména na poskytování finančních, investičních a poradenských služeb vybraným klientům a na privátní bankovnictví. Mezi její klienty patří především finanční instituce, střední a velké podniky s českým kapitálem a subjekty komunální sféry.