Advokát Jiří Švihla z Českých Budějovic se stal na návrh České národní banky likvidátorem záložny WPB Capital počátkem července. V prvním rozhovoru, který poskytl médiím, vysvětluje, že si spolupráci s bývalým vedením kampeličky představoval jinak. To, že ČNB vzala záložně koncem června definitivně licenci, byl podle jeho názoru správný krok.

Záložna WPB Capital měla v době svého pádu přibližně 11 tisíc členů, kterým spravovala 2,8 miliardy korun na vkladech. Úvěrů měla rozpůjčováno přibližně za tři miliardy korun. 

Záložnu jste převzal jako likvidátor před necelými dvěma měsíci. Co už jste za tuto dobu stihl udělat?

ČNB odmítla odvolání záložny proti prvnímu odejmutí licence 24. 6., a tím tedy definitivně vzala záložně oprávnění fungovat. Následně jsem byl jmenován Krajským soudem v Brně likvidátorem. Hned druhého července jsem se setkal s představenstvem WPB Capital a od té doby probíhá proces likvidace. Musím říci, že pokud jde o představenstvo, tak jsem očekával vstřícnější přístup, větší součinnost vůči mé osobě.

Můžete to trochu rozvést?

2. 7. se předseda představenstva se svými advokáty za mnou dostavil, poskytl prvotní součinnost a od té doby… ne že by úplně mlčel a nekonal, ale v poslední době, pokud vyzývám představenstvo a ostatní orgány záložny k poskytnutí součinnosti, tak ne vždy přijdou kvalitní odpovědi. Někdy dokonce nepřijdou vůbec žádné.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.