Dlouho avizovaný plán Jiřího Kvasničky začlenit do žluté flotily AAA Radiotaxi vozidla na CNG dostal reálné obrysy. Majitel největší pražské taxislužby objednal 150 kusů modelu Škoda Octavia G -Tec s pohonem na plyn. Do dvou let by je chtěl uvést do provozu.

Kromě "áček" jezdí v hlavním městě na stlačený plyn také Ecotaxi a Sedop.

"Ve flotile máme 35 CNG vozů značek Volkswagen Touran, Mercedes (třídy B a E) a Opel Zafira. Máme spočítáno, že na pohonných hmotách u CNG ušetříme oproti benzinovým autům asi 40 procent a oproti dieselům 30 procent," uvádí Jindřich Kalina z pražské taxislužby Sedop.

Vozidla CNG ve svých flotilách využívá např. Taxi zero, CZ Taxi nebo TAXI Rýmařov. Jejich nákup nyní plánuje i AAA Tax. V zahraničí je pohon na CNG u taxislužeb poměrně častým jevem.

V Severní Americe například jezdí taxikáři v modelu Ford Tourneo Connect, který byl dokonce oceněn titulem International Van of the Year 2014.

„Taxislužby na CNG běžně jezdí také ve Stockholmu, Frankfurtu, Bangkoku, Dillí, Johannesburgu nebo v Chile a USA. Existují už města, kde vůz taxi nesmí mít jiný pohon než CNG,“ dodává Jiří Šimek, místopředseda rady Českého plynárenského svazu.