Server IHNED.cz oslovil několik českých podnikatelů s otázkou, jak hodnotí váhání české vlády ohledně zavedení tvrdších protiruských sankcí. Ti se neshodnou, zda je postoj vlády správný.

Například podnikatel roku 2013 a šéf společnosti JUTA Jiří Hlavatý se přiklonil spíše na stranu premiéra Sobotky a přirovnal sankce k zavedení cla. Myslí si, že sankce Rusku spíše prospějí.

Podle Stanislava Bernarda je váhavý postoj vlády "typicky český" a škodí především nám samým. "V roce 1968 jsme byli vděční za každou pozitivní reakci ze světa. A najednou se tváříme jak chytrá Horákyně," myslí si.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se