Na polských dálnicích je nelze přehlédnout: červených dvoupatrových autobusů s nápisem PolskiBus řidiči potkávají stále víc a vidí je stále častěji. "V roce 2011 jsme začínali s 18 autokary, dnes jich máme 132," usmívá se Piotr Bezulski, výkonný ředitel firmy, která se už po dvou letech na trhu dostala do zisku, i když jeho výši ředitel prozradit nechce.

Piotr Bezulski se podobně jako stovky dalších polských manažerů zúčastnil minulý týden Ekonomického fóra v Krynici, kde také poskytl rozhovor HN. Úspěch a postavení firmy PolskiBus lze porovnat s českou Student Agency, ovšem s jedním zásadním rozdílem: PolskiBus založil a nadále do něj investuje jeden z nejbohatších Skotů Brian Souter.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se