Každý majitel firmy nebo pověřená osoba na začátku podnikání musí řešit mnoho otázek: jaké vozy zvolit, jaké značky, jak dlouho je provozovat, kde a jak servisovat, jak ohlídat zaměstnance, aby se k nim chovali alespoň přijatelným způsobem… Prostě, nic jednoduchého. „Vývoj v posledních dvaceti letech byl překotný a zdaleka nekončí, říká šéfredaktor specializovaného periodika Flotila Michal Žďárský.

První fází, kterou lze zpětně vysledovat, byla podle něho unifikace modelů používaných ve firmách, následovalo nalezení efektivního způsobu financování a poté byly vytvořeny i firemní dokumenty, které detailně popisuje jednotlivé postupy nakládání s firemními vozy.

Odborníci se shodují, že takový dokument, který se odborně nazývá Car policy, by měl popisovat pravidla pro přidělování služebních vozidel zaměstnancům, postupy při pořízení nového vozidla, rovněž pravidla pro obměnu vozového parku, včetně způsobu prodeje vyřazovaných automobilů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.