Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group se stane Per Widerstrom. Nahradí Radima Haluzu, který firmu opustí na konci roku. Mluvčí Fortuny Petr Šrain ve středu potvrdil informaci, která se podle agentury Reuters v úterý večer na několik minut objevila na webu firmy a poté byla stažena.

Widerstrom nastoupí ve čtvrtém čtvrtletí, Haluza v období do konce roku zajistí předání funkce. Dosud Widerstrom řídil interaktivní byznys britské sázkové společnosti Gala Coral Group.

Widerstrom vystudoval Londýnskou ekonomickou školu a ekonomickou univerzitu ve švédském Göteborgu v oborech financí, obchodního řízení a mezinárodního účetnictví.

Pracoval také jako výkonný ředitel v mezinárodním provozovateli kurzových sázek Expekt.com, působil ve vedení sázkové skupiny Bwin.party a jako provozní ředitel ve firmě PartyGaming. Aktivity těchto firem vedl i na Ukrajině, v Polsku, České republice, na Slovensku, ve Slovinsku a v Pobaltí.

Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta. Loni Fortuna hospodařila s čistým ziskem 15,6 milionu eur (zhruba 426 milionů korun), což představuje meziroční nárůst o 26,4 procenta. Celková výše přijatých sázek loni meziročně vzrostla o 21,2 procenta na 567,2 milionu eur (15,5 miliardy korun).

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru