Podle vize Daimleru budou moci nákladní vozidla za deset let jezdit po evropských dálnicích a dálkových silnicích autonomně, jejich řidiči už nebudou "truckeři", nýbrž "manažeři dopravy" na atraktivním pojízdném pracovišti s novými pracovními úkoly. Efektivita dopravy a bezpečnost silničního provozu se má zvýšit, emise CO2 a spotřeba paliva naopak dále snížit. Nakolik jsou podobné vize reálné, však dnes dokáže odhadnout zřejmě málokdo.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se