Podle vize Daimleru budou moci nákladní vozidla za deset let jezdit po evropských dálnicích a dálkových silnicích autonomně, jejich řidiči už nebudou "truckeři", nýbrž "manažeři dopravy" na atraktivním pojízdném pracovišti s novými pracovními úkoly. Efektivita dopravy a bezpečnost silničního provozu se má zvýšit, emise CO2 a spotřeba paliva naopak dále snížit. Nakolik jsou podobné vize reálné, však dnes dokáže odhadnout zřejmě málokdo.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










