Firma Linet z Kladenska pronajme za zhruba 288 milionů korun 2700 speciálních matrací nemocnicím v Paříži. První z nich dodá příští rok v lednu. V úterý o tom informoval mluvčí Linetu Jan Hrabovský.

Tříletý kontrakt pro asociaci 50 univerzitních nemocnic zahrnuje jak dodávku matrací zabraňujících proleženinám, tak i návazné servisní služby.

"V oblasti pronájmu se díky tomuto tendru posouváme na pozici jednoho z nejvýznamnějších hráčů na trhu," řekl manažer pronájmových služeb ve skupině Linet Miguel Aldegunde. Firma letos uspěla i v tendru na pronájem matrací pro devět zdravotnických zařízení v Anglii za více než milion eur, tedy 28 milionů korun.

Pronajímání je pro nemocnice výhodné, když potřebují pružně měnit rozpočet i počet potřebných matrací. Zároveň jim při pronájmu odpadá starost o servis.

Linet ve Francii nedávno investoval i do nového dekontaminačního centra, které slouží k čištění pronajatého vybavení.

"To nám společně se dvěma v Británii a jedním v Nizozemí zajišťuje dostatečnou kapacitu, abychom dokázali pokrýt dlouhodobé dodávky pro zákazníky z většiny států západní části Evropy, kde je pronajímání stále populárnější," dodal Aldegunde.

Firma Linet sídlí od svého založení v roce 1990 v Želevčicích u Slaného a tři roky je součástí mezinárodního holdingu Linet Group SE se sídlem v Nizozemsku. V celém holdingu pracuje přes 900 zaměstnanců, z toho 550 v závodě v Želevčicích. Druhý závod je v německém Wickede.

Holding své produkty vyváží do více než stovky zemí, přičemž využívá vlastních obchodních zastoupení v několika evropských zemích, Jižní Americe a v USA i síť partnerských distribučních společností.

Loni Linet meziročně zvýšil tržby o 15 procent na zhruba 150 milionů eur (4,1 miliardy korun). Letos firma očekává další růst tržeb o 20 procent. V roce 2013 vyrobila na 70 000 zdravotních lůžek a tento rok očekává zvýšení produkce na 77 000 lůžek.