Těžební společnost NWR, která je majitelem akciové společnosti OKD, snížila výhled celoroční těžby a prodeje uhlí na 8,75 až devět milionů tun uhlí, a to z předchozích devíti až 9,5 milionu tun.

Za devět měsíců firma vyprodukovala 6,3 milionu tun uhlí. NWR to ve středu oznámila na svých internetových stránkách s tím, že výhled upravila kvůli "neočekávaným geologickým výzvám pro těžbu ve třetím čtvrtletí". V celoroční produkci NWR předpokládá podíl koksovatelného uhlí mezi 55 a 60 procenty.

Koksovatelné uhlí firma ve třetím čtvrtletí prodávala průměrně za 82 eur (2260 Kč) za tunu, energetické za 52 eur za tunu. V průměru za celé období do konce září byla cena za tunu koksovatelného uhlí 86 eur a energetického 56 eur.

Pražská burza (PX) na toto oznámení reagovala krátce před polednem pádem ceny akcií NWR o 14,29 procenta, na 0,60 Kč za akcii. Ještě včera se akcie NWR obchodovaly až za 0,70 Kč.

NWR dokončila restrukturalizaci kapitálu. Snížila tak zadlužení - čtěte ZDE

Součástí NWR je vedle OKD také 44 000 bytů na Ostravsku. NWR čelí ztrátám kvůli poklesu cen uhlí. V letošním prvním pololetí snížila ztrátu na 57 milionů eur (1,6 miliardy Kč) z 396 milionů eur před rokem. Finanční výsledky za tři čtvrtletí NWR oznámí 13. listopadu.

Hlavním akcionářem NWR je 50,5% podílem společnost CERCL Mining, jejímž spolumajitelem je Zdeněk Bakala. Ten zároveň vlastní i společnost Economia, která vydává Hospodářské noviny.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist