Společnost Lasvit z Nového Boru se letos svými tržbami přiblíží hranici jedné miliardy korun. Jak sedm let stará firma roste, rostou i její nároky na vlastní provoz. V následujících dvou letech investuje výrobce luxusního designového skla také sám do sebe.

"Nové reprezentativní sídlo společnosti Lasvit vyroste u Palackého náměstí v Novém Boru. Konkrétně půjde o využití stávajících prostor dvou budov bývalé sklářské školy," uvedl mluvčí Lasvitu Václav Koukolíček.

Budovy jsou památkově chráněny, je tedy třeba při jejich rekonstrukci pečlivě zvažovat každý krok.

Ke dvěma stávajícím budovám pak přibudou další dvě nové. "Supermoderní skleněný dům a tmavý zemitý provozní dům, kdy střecha i plášť budou z černých šablon břidlice," dodává Koukolíček.

Celý projekt bude realizovat studio ov architekti. Náklady by neměly překročit 40 milionů korun. Stavět se má začít v roce 2016.

V budoucnu by v novém sídle společnosti mělo pracovat na 80 zaměstnanců Lasvitu. Především půjde o technické a administrativní pozice. Ty dosud mají své kanceláře v pronajatých patrech jednoho z domů zástavby novoborského náměstí. Chystané nové sídlo má nově už na první pohled reprezentovat obor činnosti Lasvitu.

Lasvit, který má v Česku, v Polsku nebo v Číně několik závodů a dalších přidružených výrob, bude brzy stěhovat do nového i svoji pražskou centrálu. Ta, až bude dokončen projekt muzea skla Ziba v budově bývalé Živnobanky v ulici Na Příkopě, jehož je Lasvit spoluinvestorem, zakotví zřejmě už příští rok právě tam. V současnosti je její domovskou adresou v metropoli Praha 7.