Společnost Snowhill, která provozuje v Česku šest horských středisek, získali od slovenského finančníka Igora Rattaje místní podnikatelé Daniel Kučera a Martin Vokatý.

Napsala to sobotní Mladá fronta Dnes, které to potvrdili Vokatý i Rattaj. Podle deníku se cena transakce pohybovala mezi 47 až 50 miliony korun.

Snowhill, který provozuje mimo jiné krkonošské Herlíkovice, koupil Rattaj před necelým rokem.

Podle Rattaje, který patří k okruhu investiční skupiny J&T a je spolumajitelem a manažerem společnosti Tatry Mountain Resorts, se lyžařské areály, jež jsou součástí Snowhillu, nehodily do jeho plánů.

Snowhill provozuje vedle Herlíkovic další tři krkonošské areály Kozinec, Kamenec a Šachty, dále Kašperky v Kašperských Horách a lyžařské středisko Mariánky u Mariánských Lázní.

Posledních dvou jmenovaných středisek se podle zákulisních informací budou chtít noví majitelé firmy nejspíš zbavit, napsala Mladá fronta Dnes. Vokatý chce získané areály orientovat zejména na výkonnostní lyžování.

Bývalý reprezentační závodní lyžař Martin Vokatý dříve působil například v orgánech Skiareálu Špindlerův Mlýn. Společně s právníkem Kučerou vlastní také Vrchlabský pivovar.

Vokatý je podle deníku známý jako dvorní architekt a velmi dobrý přítel bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka a je spoluautorem pražské O2 areny.

Daniel Kučera patří k blízkým spolupracovníkům pražského lobbisty Romana Janouška, napsala Mladá fronta Dnes.

Snowhill loni hospodařil se ztrátou bezmála devět milionů korun při tržbách kolem 65 milionů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru