Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, snížila ve třetím čtvrtletí provozní ztrátu na 8,6 milionu dolarů (190 milionů korun) ze 43,9 milionu dolarů před rokem. Jedná se ale o takzvaný ukazatel OIBDA, který představuje hospodářský výsledek před zahrnutím finančních nákladů, daní, odpisů a amortizace.

Čistá ztráta celé skupiny se ale naopak prohloubila, oproti loňskému třetímu čtvrtletí na více než dvojnásobek. Od července do září skupina prodělala 52,4 milionů dolarů, což je čistá ztráta na podobné úrovni, jako minulý kvartál. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek firma zveřejnila.

S důrazem na prezentaci zmíněných provozních ukazatelů tlumočí výsledky jako dílčí úspěch i vedení společnosti. "Finanční výsledky třetího čtvrtletí i nadále odrážejí silný obrat v naší provozní činnosti," uvedl Michael Del Nin, jeden ze dvou generálních ředitelů CME.

Zisk České spořitelny klesl o 2,2 procenta. Erste je stále ve ztrátě - čtěte ZDE

Celkové výnosy společnosti stouply na více než 140 milionů dolarů ze 131 milionů před rokem. V samotné České republice se ale aktivity skupiny dokonce vrátily k zisku. Z českého trhu se zároveň po nedávném útlumu opět stává nejdůležitější součást skupiny. Vyšší výnosy sice opět generuje Rumunsko (46,8 milionu dolarů oproti 38 milionům z Česka), ale v ukazateli OIBDA je s 9,6 miliony dolarů jasnou jedničkou skupiny právě český trh. 

Ještě v loňském třetím čtvrtletí přitom u kolonky Česká republika ve stejné kategorii svítila ztráta 3,2 milionu dolarů.

Součástí CME v Česku je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle Česka provozuje televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.