Železniční dopravce Leo Express zahájí od pátku 7. listopadu provoz prvního autobusového spojení. Půjde o linku z Bohumína, kde končí řada vlaků společnosti jedoucích z Prahy, do polského Krakova. Za lístek z Bohumína do Krakova cestující zaplatí 300 korun.

Na spojení spolupracuje Leo Express podnikatele Leoše Novotného s polským partnerem, od kterého si pronajímá autobus, doplnila Valentová. Z Bohumína bude autobus vyjíždět každý den po příjezdu pražského vlaku v 10.39 a v Krakově bude ve 13.20. V opačném směru z Krakova bude autobus vyjíždět v 06.27. Na polské straně bude stavět rovněž v Gliwicích a Katovicích, uvedla v tiskové zprávě společnost.

Pro zahájení prodeje dopravce připravil akční cenu 399 korun, které cestující zaplatí, pokud pojede celou trasu mezi Prahou a Krakovem a nákup uskuteční s časovým předstihem. Běžná cena jízdenky na vlak i autobus je stanovená na 599 korun.

Podobnou službu nabízí i konkurenční RegioJet Radima Jančury. Ten na trasách mezi severní Moravou, Slezskem a polskými městy používá denně zhruba třicítku minibusů společnosti Tiger Express, které navazují na jeho vlaky. Ty pokračují do Katovic a Krakova i letišť obou měst. Tiger Express spoluvlastní Aleš Ondrůj, bývalý šéf marketingu Českých drah a později mluvčí Student Agency.

Leo Express vstoupil na českou železnici v listopadu 2012, kdy začal konkurovat Českým drahám a soukromému dopravci RegioJet na trati mezi Prahou a Ostravou. Spoje z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště přidal na konci loňska a od poloviny prosince hodlá jeden spoj prodloužit do slovenských Košic. Loni firma přepravila více než 800 tisíc osob.