Od Mikuláše žádné dítě uhlí nechce a teď se od této suroviny odvracejí i velcí světoví investoři. Ke Stanfordově univerzitě se teď přidali norský penzijní fond KLP a dokonce ropní magnáti Rockefellerové.

Největší norský penzijní fond KLP prodá všechno svoje vlastnictví v uhlí a 500 milionů norských korun (1,6 miliardy korun) investuje do alternativních zdrojů energie. Informoval o tom server CNN.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se