Od Mikuláše žádné dítě uhlí nechce a teď se od této suroviny odvracejí i velcí světoví investoři. Ke Stanfordově univerzitě se teď přidali norský penzijní fond KLP a dokonce ropní magnáti Rockefellerové.
Největší norský penzijní fond KLP prodá všechno svoje vlastnictví v uhlí a 500 milionů norských korun (1,6 miliardy korun) investuje do alternativních zdrojů energie. Informoval o tom server CNN.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











