Německá telekomunikační skupina Deutsche Telekom jedná o prodeji svého internetového portálu T-Online s vydavatelstvím Axel Springer. Napsal to ve svém posledním čísle týdeník WirtschaftsWoche s odvoláním na víkendové sdělení zdrojů z Telekomu.

Transakce by spojila největší internetový portál v Německu s trojkou tamního trhu. T-Online zaznamenal v listopadu 314 milionů návštěv, zatímco portál Bild.de, který patří do skupiny Axel Springer, jich měl 295 milionů. Žádná z obou společností se ke zprávě podle agentury Reuters nevyjádřila.

Jednání o prodeji T-Online jsou v rané fázi a Deutsche Telekom se zatím nerozhodl, zda prodá všechny jeho součásti. Firma údajně zvažuje, že by si nechala divizi e-mailových účtů.

 

 

Podle zdrojů listu Handelsblatt jedná Deutsche Telekom s vydavatelskou skupinou i o prodeji svého prodejce reklamy v internetových médiích Interactive Media. Ten by se zřejmě stal součástí divize Axel Springer Media Impact.

Deutsche Telekom je bývalý monopolní telekomunikační operátor v Německu a podle příjmů je to největší telekomunikační skupina v Evropě. Součástí Deutsche Telekomu je mobilní divize T-Mobile, jehož česká pobočka je podle počtu zákazníků největším mobilním operátorem na českém trhu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist