Ministerstvu financí se nelíbí, jak státní podnik Diamo likviduje ostravské ropné laguny ve firmě Ostramo. Proto chce zadávání miliardových zakázek vzít pod sebe. Dosud je vypisovalo právě Diamo, které zřizuje ministerstvo průmyslu a obchodu. A tomu se to příliš nelíbí.

"Jsme výrazně nespokojeni s transparentností hospodaření s těmito zakázkami," řekl HN náměstek ministra financí Ondřej Závodský. Co přesně ale ministerstvu vadí na projektu odstranění lagun, který se neúspěšně táhne již od poloviny 90. let, sdělit odmítl.

"Dnes o tom bude jednat vláda. Do té doby bez komentáře," řekl ve středu Závodský. Převzetí ostravských lagun je ale podle něj logické i proto, že ministerstvo financí spravuje i všechny ostatní likvidace ekologických zátěží.

Podle informací HN se ale plán přesunu zadávání zakázek z Diama pod Babišův úřad vůbec nelíbí ministru průmyslu a obchodu Janu Mládkovi a na vládě proti tomu vystoupí. "Problém je v tom, že řešení problému nezačíná na zelené louce a musí dojít k nějakému vypořádání se sdružením Čistá Ostrava, které je dosavadním dodavatelem likvidace. V opačném případně hrozí soudy a další zdržení sanace lagun. To by byl velmi nežádoucí vývoj," říká ministrův mluvčí Miroslav Kynčl. Podle něj ministerstvo připravuje komplexní materiál, který by měl být hotový zhruba za čtvrt roku. Současný návrh ministra financí je podle MPO pouze dílčím návrhem a celou problematiku dostatečně neřeší.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.