Z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) bylo loni vyplaceno podnikatelům 15,6 miliardy korun, meziročně se čerpání zrychlilo o čtvrtinu. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Podle něj bude na konci letošního roku OPPI jediným centrálním ministerským fondem, který vyčerpá všechny prostředky z Bruselu.

Celkem bylo na konci loňského roku proplaceno z OPPI 61 miliard korun, což představuje 77 procent celkové alokace. Program podle ministra není součástí nedočerpané částky za rok 2014 ve výši devíti miliard korun, o které nedávno informovalo ministerstvo pro místní rozvoj.

"Jsem přesvědčen, že na konci tohoto roku budeme určitě jediným centrálním ministerským fondem, který vyčerpá všechny prostředky, které byly alokovány z Bruselu," řekl Mládek. Cílem pro letošní rok je podle něj kompletní vyčerpání fondu OPPI a proplacení zhruba 23 miliard korun českým podnikatelům. "Díky spolufinancování OPPI loni posílila česká ekonomika o více než 30 miliard korun," dodal ministr.

Hlavním cílem programu Podnikání a inovace je zvýšit konkurenceschopnost české ekonomiky a přiblížit inovační výkonnost průmyslu a služeb úrovni předních průmyslových zemí Evropy.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist