Jen za první lednový týden roku 2015 utratili zákazníci společnosti Apple prostřednictvím App Store téměř půl miliardy dolarů. Společnost to zveřejnila s tím, že tak překonala svůj vlastní rekord. První den nového roku se pro společnost Apple stal z hlediska prodeje aplikací prostřednictvím App Store i nejúspěšnějším dnem v historii.

Rok 2014 podle Applu: Premiant pro akcionáře, technologicky jen tak tak - čtěte ZDE

Špatnou zprávou pro zákazníky v Kanadě, Evropské unii, v Norsku, na Islandu a v Rusku je fakt, že společnost Apple začala kvůli vzájemnému kurzu dolaru a eura měnit základní ceny aplikací v App Store. Nově by neměla být žádná z aplikací pod jedno euro. Nejlevnější placené aplikace jsou nyní k dispozici za 1,14 eura (původně 0,89 eura), 1,99 eura (původně 1,79 eura) a 2,99 eura (původně 2,69 eura). Aplikace, jejichž cena byla dříve 3,59 eura se nyní prodávají za 3,99 eura.

Příjmy z prodeje prostřednictvím App Store se v roce 2014 oproti minulému roku zvýšily o 50 procent. Z více než deseti miliard dolarů za rok 2013 na více než 15 miliard dolarů v roce 2014. Společnost Apple zároveň informovala, že její vývojáři vygenerovali od okamžiku spuštění App Store v roce 2008 do dnešního dne 25 miliard dolarů. Z toho 10 miliard dolarů pochází z prodejů uskutečněných v roce 2014.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru