Developeři prodali v roce 2014 v Brně celkem 824 bytů, což je oproti předloňsku o polovinu více. Spočítala to brněnská developerská společnost Trikaya. V moravské metropoli jdou novostavby na odbyt více než v Praze, kde loni meziročně vzrostly prodeje o necelou pětinu. I když v celkových číslech hlavní město přirozeně vede, prodalo se v něm 5950 bytů.

„Je důležité uvědomit si, že loni rostla poptávka rychleji než nabídka. To, že lidé chtějí do nového bydlení investovat, je evidentní, pokud by to takto šlo dál, začne bytů v nabídce ubývat a začaly by kvůli převisu poptávky zdražovat,“ řekl Alexej Veselý, ředitel firmy Trikaya.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se